Definicja pojęć:
CMYK – zestaw czterech podstawowych farb drukarskich, poprzez łączenie których w podstawowych proporcjach od 0 do 100% otrzymuje się pożądane barwy wynikowe. Podstawowe farby, które podlegają mieszaniu to: cyjan (ang. cyan) - odcień niebieskiego, magenta (ang. magenta) – podobny do fuksji, karmazynu i amarantu, żółty (ang. yellow) – odcień żółtego, czarny (ang. black lub key colour) – kolor o niezbyt głębokiej czerni. CMYK jest jedną z przestrzeni barw w grafice komputerowej.
TrimBox – niewidzialny kontener, który wyznacza linie odcięcia spadu, powinien odzwierciedlać format netto projektu.
BleedBox – obszar spadów - jest to zadrukowywany obszar arkusza do druku, który wychodzi poza krawędź ostatecznego projektu i który zostaje odrzucony w wyniku cięcia. Gwarantuje, że zadrukowany obszar po wycięciu będzie dochodził do samej krawędzi.
Obszar bezpieczny – obszar przy krawędzi projektu, w którym nie powinno się zamieszczać żadnych istotnych elementów tj. teksty, logo, dopiski itp.
Overprint (nadrukowanie) – to funkcja, która pozwala na nadruk farby na kolorowe tło niezawierające tego koloru. Włączony atrybut overprint pozwala uniknąć powstawania białego cienia
Font – zestaw czcionek zapisany w formie elektronicznej.
UWAGA:
Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za błędy w druku wynikające z dostarczonych plików przygotowanych niezgodnie z powyższą specyfikacją.